teaser inwestycyjny crypto

Teaser inwestycyjny – dowiedz się, dlaczego Pitch Deck może otworzyć Ci wiele furtek

W psychologii przyjęło się, że pierwsze 30 sekund buduje nasz wizerunek w oczach innych. Teaser inwestycyjny jest Twoją wizytówką, jest w procesie inwestycyjnym pierwszym 30 sekund. To jest Twoje pierwsze wrażenie.

Jak dobrze sprzedać wizerunek firmy, żeby zrobić wrażenie i wzbudzić zainteresowanie inwestora? Co pokazujemy, co wyciągamy na pierwszy plan? Czego w modelu biznesowym jeszcze nam brakuje? Te pytania zaczynają przychodzić do nas kiedy zastanawiamy się, jak przygotować teaser inwestycyjny.

Czym jest pitch deck?

Pitch deck to krótkie, zwięzłe i przejrzyste przedstawienie Twojego projektu, które ma przekonać inwestorów do zainwestowania w Twoją firmę. To nic innego jak prezentacja, która składa się z kilku slajdów i najlepiej gdy trwa około 3-6 minut. To właśnie pitch deck często decyduje o tym, czy inwestorzy zdecydują się na inwestycję Twój produkt lub w Twoją firmę.

Dopasowany pitch deck kluczem do pozyskania finansowania

Tworzenie swojego pitch decka często wymaga dostosowania go do potrzeb konkretnego funduszu czy inwestora. Zanim przystąpisz do tworzenia swojej prezentacji, określ grupę docelową i zastanów się, jakie informacje mogą być dla nich najbardziej wartościowe i interesujące. To pozwoli Ci lepiej dostosować swoją prezentację do oczekiwań potencjalnych inwestorów, co z kolei może zwiększyć szanse na pozyskanie finansowania.

Pitch deck a model biznesowy

Kluczowym jest przedstawienie misji, wizji i celów Twojej firmy w prezentacji pitch deck. Przedstawienie przejrzystego i przemyślanego modelu biznesowego zwiększa szanse na zainteresowanie inwestorów Twoim projektem.

Teaser inwestycyjny i model biznesowy

Opisując model biznesowy, warto przedstawić główne źródła przychodów, kluczowe segmenty klientów, kanały dystrybucji, strategie cenowe i inne elementy, które mają wpływ na Twoją działalność. W pitch decku model biznesowy powinien być przedstawiony w sposób zwięzły, ale jednocześnie przekonujący.

Kluczowe kompetencje jako element pitch decku

W trakcie tworzenia swojego pitch decku warto przedstawić kluczowe kompetencje swojego zespołu oraz modelu biznesowego. Pokazanie, że dysponujesz odpowiednimi umiejętnościami oraz zasobami, aby zrealizować swój plan biznesowy, może przekonać inwestorów do zaangażowania się w Twój projekt.

Teaser inwestycyjny w przewadze konkurencyjnej

Istotnym aspektem jest analiza konkurencji, której celem jest przedstawienie inwestorom, jak Twój produkt lub usługa wyróżnia się na tle innych firm działających w tej samej branży. Obejmując analizę konkurencji w swoim pitch decku, podkreślasz swoją wiedzę na temat rynku oraz świadomość przewag i słabości konkurencji.

Co powinno znaleźć się w pitch decku

Teaser inwestycyjny powinien być zwięzły i skupić się na najważniejszych informacjach dotyczących Twojego projektu. Przede wszystkim warto unikać rozwlekłych opisów i skupić się na tym, co naprawdę istotne.

Opis problemu i rozwiązania w teaserze inwestycyjnym

Na początku prezentacji pitch deck przedstaw problem, na który Twoja firma oferuje rozwiązanie. Pokaż, jak Twój produkt lub usługa wpływa na życie klientów i jakie korzyści przynosi.

Oferowany produkt powinien być przedstawiony w sposób jasny i zrozumiały, podkreślając jego unikalne cechy oraz korzyści dla klientów. Staraj się przekazać potencjalnym inwestorom, dlaczego Twój produkt ma szanse na sukces na rynku.

Warto również uwzględnić w swoim pitch decku konkretne przykłady sukcesów Twojej firmy. Jeśli masz już na swoim koncie osiągnięcia, takie jak udane wdrożenia produktu, pozytywne opinie klientów czy nagrody branżowe, warto się nimi pochwalić.

Pokaż rynek docelowy

Inwestorzy chcą zrozumieć, jaki jest Twój rynek docelowy i jaką część tego rynku zamierzasz zdobyć. Opisz swój target, potencjał rynku oraz sposób, w jaki zamierzasz pozyskiwać klientów.

Zespół i kompetencje

Przedstaw swój zespół, wskazując na doświadczenie i kompetencje poszczególnych członków. Pokaż, że masz odpowiednie umiejętności i wiedzę, aby przeprowadzić firmę przez kolejne etapy rozwoju.

Prognozy finansowe

W pitch decku warto zamieścić prognozy finansowe, które pokazują potencjał Twojej firmy. Inwestorzy zwracają dużą uwagę na dane finansowe przedsięwzięcia, dlatego warto poświęcić im odpowiednio dużo miejsca w swoim pitch decku. Przedstawienie przemyślanych prognoz, realistycznych wskaźników oraz potencjalnego zwrotu z inwestycji jest zdecydowanie atrakcyjne w oczach potencjalnego inwestora.

Czego unikać w pitch decku

  1. Zbyt dużo informacji – unikaj umieszczania zbyt dużej ilości informacji na slajdach swojego pitch decka. Dąż do zwięzłości i prostoty, aby inwestorzy mogli łatwo zrozumieć Twoją propozycję wartości.
  2. Słaba jakość wizualna – nieestetyczny design i brak spójności wizualnej mogą zaszkodzić Twojemu pitch deckowi. Zadbaj o wygląd slajdów, korzystając z odpowiednich kolorów, czcionek i grafik.
  3. Brak konkretów i dowodów – unikaj przedstawiania swojej firmy w oparciu o niejasne stwierdzenia i obietnice. Skoncentruj się na przedstawianiu konkretnych danych i dowodów, które potwierdzają wartość Twojego projektu. Przykłady sukcesów, statystyki czy analiza rynku mogą dodać wiarygodności Twojemu pitch deckowi.

Pitch deck w pigułce

Doradzamy, żeby najpierw zastanowić się na kim chcemy robić wrażenie.

Jak mówić do odbiorcy indywidualnego, a jakie wymagania ma inwestor instytucjonalny? Jakie elementy naszej firmy, są kluczowe dla zdobycia uwagi danego odbiorcy?

Budowanie wizerunku firmy, który zrobi wrażenie na inwestorach, wymaga konsekwentnego podejścia i wdrożenia kilku kluczowych strategii. Nasze rady:

  1. Wypracuj klarowną strategię biznesową: Inwestorzy chcą wiedzieć, jak Twoja firma planuje wykorzystać ich pieniądze. Dlatego ważne jest, aby przedstawić im jasną i realistyczną strategię biznesową.
  2. Pozyskuj inwestorów, którzy rozumieją Twoją strategię biznesową i będą grali z Tobą do jednej bramki.
  3. Zbuduj zaufanie inwestorów. Pokaż, że wiesz i masz plan na to jak pozyskać klientów, kontrahentów i społeczność wokół projektu.
  4. Bądź realistą. Nie obiecuj, tego co mało prawdopodobne i nie sprzedawaj wizji, na która wiesz, że nie masz sprecyzowanego planu. Takim działaniem co prawda może i zdobędziesz kapitał, ale w dłuższej perspektywie stracisz w oczach swoich inwestorów.

Cel i wartość Twojego projektu w pitch decku

To ważne, aby w krótki i zwięzły sposób przedstawić inwestorom, czym zajmuje się Twoja firma, jakie są cele i dlaczego warto w nią zainwestować.

Struktura pitch decka

Pitch deck powinien mieć klarowną i przejrzystą strukturę, dzięki czemu inwestorzy nie zgubią się w informacjach. Warto zadbać o to, aby każdy slajd był spójny i uzupełniał poprzedni.

Design pitch decka

Projektowanie pitch decka to nie tylko treść, ale także design. Ważne, aby wykorzystać odpowiednie kolory, czcionki i grafiki, aby przyciągnąć uwagę inwestorów i zachęcić ich do zapoznania się z prezentacją.

Oprócz atrakcyjnego designu i spójności wizualnej, warto zadbać również o czytelność prezentacji. Upewnij się, że używane zwroty są zrozumiałe dla inwestorów oraz że tekst jest dobrze wyważony i nie przysłania kluczowych informacji. W początkowym etapie, gdy inwestorzy poznają Twój projekt, jego czytelność może być kluczowa dla zainteresowania potencjalnych partnerów.

Przygotowując swój pitch deck, warto pamiętać o zachowaniu równowagi pomiędzy tekstem a grafiką. Dobrze opracowane wizualizacje, takie jak wykresy, diagramy czy infografiki, mogą ułatwić zrozumienie Twojego przekazu i uczynić prezentację bardziej atrakcyjną dla inwestorów. Jednocześnie, nie zapominaj o istotności tekstu – niech będzie on zwięzły, ale wystarczająco szczegółowy, aby przekazać kluczowe informacje.

Stwórz pitch deck dla swojego biznesu

Dzięki zastosowaniu tych wskazówek i uwzględnieniu wymienionych zwrotów, Twoja prezentacja pitch deck będzie bardziej kompletna, atrakcyjna i przekonująca dla inwestorów. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest przejrzystość, wiarygodność i spójność przekazu w całym pitch decku.

A jeśli chesz oddać swój pitch deck w ręce doświadczonego zespołu – skontaktuj się z nami. Pomożemy na każdym etapie rozwoju Twojego pomysłu i przelejemy Twój biznes na teaser inwestycyjny.

Inne usługi:

budowa smart kontraktów krypto

Budowa smart contractów

Zabezpiecz swoje interesy z naszymi rozwiązaniami

blockchain marketing crypto

Whitepaper

Biblia Twojego projektu w jednym miejscu

fundraising krypto

Fundraising

Znajdź finansowanie dla swojego projektu z naszą pomocą